Domov / Podľa výrobcu / Emile Henry

Tajine 3,5 l / granátová Emile Henry

Kód: 34 5632 Produktové číslo: 3289313456323
Kategória: Varenie a pečenie
Záruka: 10 rokov
Dostupnosť: Skladom
109,00 € , plus doprava
(109,00 €/ks)
 
Prihláste sa pre prístup do zoznamu tovaru.
Tajine 3,5 l / granátová Emile Henry

Emile Henry

Pri výrobe keramického Tajine sa používa špeciálna technológia flame, ktorá umožňuje jeho používanie nielen v rúre, ale aj na klasickom sporáku. Môžete  ho využívať na všetkých zdrojoch tepla: plyn, sklokeramika, indukcia (pre použitie na indukčných sporákoch je potrebné použiť indukčnú podložku) a v rúre. Keramický Tajine je ideálny na pomalé varenie s využitím kondenzácie odparenej tekutiny vďaka unikátnemu tvaru pokrievky, ale rovnako je ideálny aj na pečenie v rúre. Pokrmy budú mäkké a jemné. Svoje pomenovanie dostal podľa jedla, ktoré sa v ňom pripravuje. Tajine je varená zelenina a mäso v jednom hrnci. Vysoký kónický tvar zaisťuje, že kondenzujúca voda pod pokrievkou steká po šikmých stenách naspäť ku jedlu a udržuje ho pri dlhom dusení podliate.

Všetky výrobky firmy Emile Henry sú vyrábané ručne, sú používané výhradne prírodné materiály - kvalitná burgundská hlina, piesok a voda. Vďaka generáciami overeným postupom, ručnej kontrole každého kusu a inovatívnej technológii sú výrobky odolné voči nárazu a poškriabaniu - jedlo v nich je možné nielen upiecť, ale aj krájať a servírovať. Po vybratí z mrazničky je možné hrniec ihneď vložiť do vyhriatej rúry bez rizika popraskania. Glazúra za vysokých teplôt zaručuje farebnú stálosť a riad tak môže byť bez obáv umývaný v umývačke riadu.

  • Výrobná technológia zaručuje, že je riad odolné proti nárazu a poškriabaniu, takže v ňom môžete jedlo nielen upiecť, ale aj krájať a servírovať
  • Technológia Flame umožňuje použitie aj na sporákoch
  • Vhodné do klasickej rúry, ale i mikrovlnnej rúry
  • Vhodné do umývačky riadu
  • Rozmery: 32 x 32 x 23 cm
  • Objem: 3,5 l