Doprava zadarmo od 60 eur

Fürstenberg: Spojenie porcelánu a zlata. Ako druhý najstarší výrobca porcelánu v Nemecku dobyl svet?

Výnimočný dizajn, prémiová kvalita, remeselné umenie. To je Fürstenberg, druhý najstarší výrobca porcelánu v Nemecku. O tom, že máme česť s niečím a niekým výnimočným, hovorí tiež filozofia značky: Skutočnou výzvou je dosiahnuť to najlepšie. Aj preto sa Fürstenberg vo svojej tvorbe spolieha nielen na najlepších remeselníkov, talentovaných umelcov či najkvalitnejšie materiály, ale i na absolútnu vieru vo svoju filozofiu.

 

Fürstenberg už tretie storočie prináša na trh prémiový porcelán, o ktorý sa s vami radi podelíme aj v našom e-shope villy.sk. Kam však siahajú korene tejto dnes už legendárnej značky? Ktoré produkty sú pre nemeckého výrobcu typické? A čím sa Fürstenbergu podarilo dobyť svet?

koktail-furstenberg-villy-social-9

 

Fürstenberg porcelánom žije už takmer 300 rokov

Tvrdiť, že Fürstenberg porcelán „vyrába“ nie je celkom presné, ľudia tu porcelánom totiž žijú – už takmer 300 rokov. Manufaktúru označovanú písmenom F s korunou založil v roku 1747 vojvoda Karol I. Brunšvicko-Wolfenbüttelský v Dolnom Sasku v rovnomennom mestečku: Fürstenberg.

 

Značka prémiového porcelánu tak už viac ako 270 rokov prináša náročným zákazníkom tie najkvalitnejšie produkty: šálky, hrnčeky, taniere, misy, vázy aj doplnky do interiéru. Fascinujúce je, že aj v dnešnom rýchlom a zautomatizovanom svete je Fürstenberg verný ručnej výrobe.

vaza-furstenberg-villy-social-1 Large

 

Ako v manufaktúre tvrdia: kým sa porcelánový hrnček či zajačik dostane na váš stôl, vo Fürstenbergu prejde sto rukami. Drvivá väčšina produkcie je až dodnes vykonávaná ručne. A to zamestnancami, z ktorých niektorí pracujú v spoločnosti aj 40 rokov.

 

Filozofiu značky vystihuje výborne tiež výrok Henryho Royca, ktorý si Fürstenberg osvojil: Maličkosti vedú k dokonalosti, dokonalosť však nie je maličkosť.“

 

Porcelánový riad, pozlátené poháre na pivo aj zajace

Peter Kempe, Michael Sieger alebo Alfredo Häberli. To je len niekoľko mien umelcov a dizajnérov, s ktorými Fürstenberg aktuálne spolupracuje. Už klasikou je pozlátený porcelánový pohár na pivo Fürstenberg Of Kings & Queen, ktorý vznikol práve v spolupráci s Michaelom Siegerom. Pre nemeckú manufaktúru je totiž typické, že porcelán kombinuje s 24-karátovým zlatom.

 

vaza-furstenberg-villy-social-9 Large 

Niet sa čomu čudovať, zlato k zlatu sadá, rovný rovného si hľadá. Vo Fürstenbergu totiž porcelán považujú za biele zlato. Z „bieleho zlata“ sú tiež vyrobené minimalistické a zároveň vtipné porcelánové zajace, ktoré môžu váš stôl rozžiariť napríklad počas Veľkej noci.

 

Hľadáte porcelánový riad, z ktorého by bol unesený aj sám Karol I. Brunšvicko-Wolfenbüttelský? Stolovanie s tanierom Fürstenberg Grecque Athena vám dokáže preniesť na šľachtický dvor, kde sa jedlo dostalo iba na tie najvyberanejšie kúsky riadu.

 

Fürstenberg: značka, ktoré verí v svoje hodnoty

Vášeň pre remeslo doplnená precíznosťou, nadšením pre umenie a chuťou neustále hľadať to najlepšie. A tiež viera vo svoje hodnoty, ktoré aj po takmer 300 rokoch ostávajú rovnaké. To všetko pomohlo Fürstenbergu, aby svojím porcelánovým riadom dobyl svet.

 

Porcelán Fürstenberg nenájdeme totiž iba v domácnostiach milovníkov kvality, ale i v prémiových hoteloch a reštauráciách na všetkých kontinentoch. Bohatá a vznešená história značky sa aj dnes premieta do nadčasového elegantného dizajnu.

 

V každom kúsku porcelánu Fürstenberg tak objavíte virtuózne navrhnuté povrchové štruktúry, prepracované techniky tvarovania a nezameniteľnú intuíciu pre dekoráciu a krásu. Chceli by ste aj vy doma mať porcelánový riad ako napríklad v 5-hviezdičkovom hoteli Rosewood v Abú Dhabí? Vyberte si z našej ponuky porcelánu Fürstenberg.