Doprava zadarmo od 60 eur

Oslaďte Mikuláša aj tým, ktorí nemajú radi maškrty. Poteší adventný kalendár s čajom i porcelán

Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci máš? Čo by však biskup z Myry odpovedal tým, ktorí nemajú radi sladkosti, aby ich potešil? To netušíme, môžeme si len domýšľať. Aj preto sme pre vás pripravili pár tipov na darčeky, ktoré v čižme potešia aj tých, ktorých maškrty nepotešia. Alebo aj tých, ktorých chcete na Mikuláša obdariť niečím viac ako čokoládou a búrskymi orieškami. 

Urobte si Mikuláša po svojom. Vynechajte tentokrát sladkosti a potešte svojich blízkych – či už detských, dospelých, alebo seniorovo – niečím trvácnym. Niečím, čo im povie, že Mikuláš v roku 2023 bol iný ako doteraz. Napríklad? Pripravili sme pre vás týchto 5 tipov na mikulášske darčeky, ktorými potešíte aj tých, ktorých nepotešia maškrty. 

Špeciálny adventný kalendár Kusmi Tea 

Aký by to bol Mikuláš bez adventného kalendára? Veru, tak trochu smutný. Adventný kalendár je skvelá kratochvíľa, ktorá spríjemní odpočítavanie času do Vianoc každému nedočkavcovi. Čo by ste však povedali, keby v okienkach namiesto čokolády našiel obdarovaný niečo iné? 

Napríklad? Napríklad čaj. Špeciálny adventný kalendár Kusmi Tea naservíruje každý deň až po ten Štedrý novú príchuť čaju: Earl Grey Intense, Green Ginger-Lemon, Feel Zen či English Breakfast. 

kusmi-caj-adventny-kalendar

Čaj je balený v ručne šitých mušelínových vrecúškach a dokonca nechýbajú ani dve plechové dózičky so sypaným čajom. A tiež kovové sitko v tvare vianočného stromčeka a marmeláda s príchuťou čaju Anastasia. Keby predsa len obdarovaný dostal k čaju chuť trošku si zamlsať. 

Chcete ešte špeciálnejší ako špeciálny adventný kalendár? Potom adventný kalendár Christmas Toys Memory od Villeroy & Boch je to, čo hľadáte. Porcelánový vianočný stromček ku ktorému dostanete skrinku s 24 zásuvkami. A v každej z nich je jedinečná porcelánová vianočná ozdoba, ktorú si môžete povesiť práve na porcelánový stromček. 

Čo keď budú tento rok Vianoce bez snehu? Máme riešenie

Spomínate si, ako ste v detstve zbožňovali zasnežené rána? Vianoce bez snehu sa pomaly nerátali. Čo však bolo, nemusí byť. Kto vie, či tohtoročné počasie, keď denné teploty v novembri prekračujú hranicu 10 °C, prinesie bielu perinu. 

Nenechávajte nič na náhodu a na Mikuláša potešte svojich detských blízkych – neter, vnuka, krstniatko – snehom. Takým, ktorý začne padať kedykoľvek budete chcieť. Snehová guľa Hutschenreuther z prémiového porcelánu a skla sa o to postará. 

snehova-gula

 

Limitovaná edícia na rok 2023 je zdobená ilustráciami českej výtvarníčky Renáty Fučíkovej. Snehová guľa s mladými muzikantmi tak vyčaruje čarovné sneženie kedykoľvek bude obdarovaný chcieť. Máte stopercentnú istotu, že tohtoročné Vianoce bude určiť snežiť. 

Oslaďte čakanie na Štedrý deň teplom domova 

Domov, sladký domov. Áno, domov vie byť sladký, hoci v jeho zložení by sme nenašli ani štipku cukru. Čo tak osladiť ho ešte viac? Každý večer sa zababušiť do deky, vychutnávať si teplý čaj, zapáliť si sviečku a mať život rád. 

Hoci by to musela byť riadna čižma, aby sa do nej zmestila teplá deka, Mikuláš istotne vyrieši i tento delikátny problém. Deka Toy's Delight od Villeroy & Boch, vyrobená nemeckou spoločnosťou Biederlack v sebe snúbi krásny dizajn s výbornou funkčnosťou. 

deka-villeroy-boch

Vyrobená je z príjemnej a zároveň odolnej bavlnenej zmesi, zdobená vianočnými motívmi: cukríkovými paličkami, vianočnými stromčekmi či darčekmi. S rozmermi 150 x 200 cm sa do deky môžete zabaliť pokojne i dvaja a užiť si mrazivý večer pozeraním starých rodinných albumov. 

 

Adventný veniec z úžasnej kolekcie Winter Glow 

Aj keby sme sa veľmi snažili, nedokážeme skrývať nadšenie z novej kolekcie Villeroy & Boch s názvom Winter Glow. Kolekcia porcelánu vzdáva hold severským vianočným tradíciám a prináša minimalistický dizajn: porcelán je zdobený bielou glazúrou pripomínajúcou sneh, na ktorej sa vynímajú zlaté hviezdičky a sneh. 

A čo by sme odporučili z kolekcie Winter Glow na Mikuláša? Čokoľvek – krásne sú porcelánové hrnčeky, taniere, misky i dekorácie. Ak máme vybrať jedného favorita, je to adventný veniec Winter Glow od Villeroy & Boch.

Porcelánový adventný veniec s priemerom 26 cm sa dokonale hodí na prírodný drevený stôl aj na stôl prestretý obrusom. Jedinečný minimalistický dizajn z neho robí skvelú dekoráciu do každej domácnosti. V kombinácii so sviečkami bordovej, olivovej či medovej farby bude vytvoríte jedinečný vianočný akcent. Chutnejší ako akákoľvek sladkosť. 

17373-1_vb-1486719407-winterglow-mono-foc-l-org

Hrnček šťastia, hrnček zdravia, hrnček lásky 

Mikulášsky darček, ku ktorému obdarovaný nepotrebuje ani čižmu. Hrnčeky z kolekcie Statement od Villeroy & Boch sú nápaditý, často i vtipný porcelánový riad. Na každom kúsku je napísaný „statement“: od Good Morning Sunshine cez Keep Calm and Drink Coffee až po Happiness is Homemade. 

S blížiacimi Vianocami však nechýbajú ani hrnčeky či taniere z kolekcie Statement s vianočnými nápismi. A v tomto prípade aj kresbami. Sada 2 ks vianočných hrnčekov Statement z porcelánu poteší dvakrát. Na jednom z hrnčekov je kresba vianočného stromčeka, na druhom zas vianočný text: Ho ho ho. 

Ak ich aj naplníte milými drobnosťami – čajom, výberovým korením či soľou – tak pokojne aj štyrikrát. Čo poviete, ktoré z týchto mikulášskych prekvapení poteší najviac? 

Všetky produkty, ktorými potešíte blízkych na Mikuláša, máme v našom e-shope s porcelánom villy.sk skladom.